Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

ЯКІСНА ВИЩА ОСВІТА!

 

Головко Микола Леонтійович

БІОГРАФІЯ

Головко Микола Леонтійович народився 17 серпня 1952 р. у с. Бишів Макарівського району на Київщині в сільській родині.
У 1969 р. закінчив Бишівську середню школу. В шкільні роки був старостою класу, капітаном команди КВК, захоплювався легкою атлетикою та боротьбою.
Строкову військову службу проходив у військах Групи радянських військ у Німеччині, був заступником командира взводу, старший сержант.
До служби в армії й після працював автослюсарем, шофером у Київському автотранспортному підприємстві № 09667. Водій І класу.
У 1973 р. вступив на історичний факультет Київського державного педагогічного інституту ім. О.М. Горького. Навчаючись та працюючи в Київському педагогічному інституті, а згодом – Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова (1977-1993 рр.) обирався заступником секретаря комітету комсомолу (1 рік), головою профкому студентів (7 років). Працював комісаром студентського будівельного загону на будівництві Байкало-Амурської магістралі.
З 1983 до 1986 р. навчався в аспірантурі, захистив кандидатську дисертацію на тему: „Відбудова і розвиток системи вищої і середньої педагогічної освіти Української РСР (1943-1950 рр.)” за спеціальністю 07.00.02 – історія СРСР. Як доцент кафедри історії України, заступник декана історичного факультету, автор нових навчальних планів за спеціальністю „Історія та суспільствознавство”, „Історія та право”, працював у навчально-методичній комісії з історії Міністерства освіти і науки України.
У 2005 р. захистив докторську дисертацію на тему: „Суспільно-політичні організації та рухи України в період Другої світової війни. 1939-1945 рр.” за спеціальністю 07.00.01 – „Історія України”.
В 2006 році отримав вчене звання професора по кафедрі історії України. Науковими консультантами кандидатської та докторської дисертації були завідувачі відділом історії Другої світової війни Інституту історії України НАН України доктор історичних наук Коваль М.В., а потім доктор історичних наук Лисенко О.Є. Працював ректором Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України з дня її заснування в 1993 році й до червня 2011 року (18 років).
Як професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін викладав навчальний курс „Історія України” та оригінальний спецкурс „Профспілки в громадянському суспільстві”, брав участь у підготовці понад 10000 висококваліфікованих спеціалістів, магістрів з соціології, економіки, права – випускників Академії. У складі авторського колективу на чолі з доктором історичних наук Реєнтом О.П. був співавтором фундаментального наукового видання – Нариси історії професійних спілок України. – Київ, 2002. – 732 с.
Виступав першим опонентом на захисті численних кандидатських і докторських дисертацій по спеціальності: 07.00.01 – історія України.
На тему докторської дисертації ним опубліковано понад 40 статей, брошур, навчальних посібників, монографій, загальним обсягом 45 друк. арк. Взагалі з культурологічних питань етногенезу українського народу, його соціального розвитку, проблем діяльності громадських організацій та об’єднань, зокрема профспілок як інституту захисту прав й інтересів найманих працівників за сучасних умов реформування економіки України опубліковано 74 наукові праці, загальним обсягом понад 85 друк. арк. Серед них книги: „Зайнятість населення України: соціально-економічні, правові аспекти”, „Профспілки України у період Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945рр.”, „Громадські організації та рухи України в роки Другої світової війни: вітчизняна і зарубіжна історіографія”, „Суспільно-політичні організації та рухи України в період Другої світової війни. 1939 – 1945 рр.” та ін.
Користується фаховим авторитетом у освітянському середовищі - є членом експертної комісії з ліцензування та акредитації, членом громадської ради з питань вищої освіти при Міністерстві освіти і науки України, віце-президент Міжнародної асоціації навчальних і наукових закладів з підготовки кадрів для соціально-трудової сфери ( 19 навчальних закладів із 11 країни Європи та Азії), почесний професор Харківського соціально-економічного інституту, почесний доктор Академії праці і соціальних відносин Федерації незалежних профспілок Росії (м. Москва).
У березні 1999 р. Головко М.Л. обраний членом-кореспондентом Української Академії історичних наук НАН України. Був головним редактором науково-практичного збірника «Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України», затвердженого ВАКом України як фаховий.
За значний особистий внесок у створення вищого закладу освіти нового типу та впровадження сучасних технологій навчання нагороджений знаком Федерації професійних спілок України „Профспілкова відзнака”. Лауреат Всеукраїнського відкритого рейтингу популярності та якості „Золота фортуна”.
За особистий внесок у розвиток національної освіти України та плідну науково-педагогічну діяльність нагороджений знаком „Відмінник освіти України”, грамотою Президента України, присвоєно почесне звання „Заслужений діяч науки і техніки України”.
Нині працює професором кафедри зовнішньої політики і дипломатії Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ України.
Одружений. Дружина – вчитель-логопед школи-інтернату № 15 м. Києва. Донька Юлія – кандидат юридичних наук (12.00.05 - трудове право; право соціального забезпечення), доцент, декан юридичного факультету. Донька Тетяна – доцент кафедри кримінального права, процесу та криміналістики, кандидат юридичних наук (12.00.08 - кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право)
Уподобання: спінінгова риболовля, гірські лижі, боротьба самбо.
Контактна інформація: +380503326565;
+380443896565;
n-golovko@ukr.net


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.29 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»